Haber

ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail Başbakanı Netanyahu’ya küfür ettiği iddia edildi

ABD Lideri Joe Biden’ın özel görüşmelerinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında küfürlü bir dil kullandığı iddia edildi.

“JOE BIDEN, DÖNGÜSEL ORTAMINA NETANYAHU’DAN KÖTÜ BİR ŞEKİLDE BAHSETTİ”

Biden’ın özel görüşmelerindeki adı açıklanmayan beş kaynağa dayandırılan NBC News’e göre, ABD Başkanı yakın zamanda en az üç özel görüşmesinde Netanyahu’ya aşağılayıcı bir sıfatla hitap etti. Biden, özel görüşmelerinde İsrail’e ateşkesi kabul ettirmeye çalıştığını ancak Netanyahu’nun “burnunu çektiğini” söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden

NETANYAHU HAKKINDA “BU ADAM” DEDİ

Habere göre Biden, Netanyahu ile anlaşmanın imkansız olduğunu belirterek, İsrail Başbakanı ile ilgili çevresi ile yaptığı görüşmelerde de Netanyahu hakkında “bu adam” gibi aşağılayıcı ifadeler kullandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu

WASHINGTON İDDİALARI REDDEDİYOR

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada Biden’ın Netanyahu ile ilgili söz konusu açıklamaları kullanmadığı iddia edildi.

BİDEN İLE NETANYAHU ARASINDA “REFAH” ANLAŞMAZLIĞI

Biden ve Netanyahu dün “Hamas’ın elinde kalan tüm rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak için devam eden çabaları” görüşmek üzere bir telefon görüşmesi yaptı. Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Biden’ın Netanyahu’ya “Refah’ta 1 milyondan fazla insanın güvenliğinin sağlanmasına yönelik inandırıcı ve uygulanabilir bir plan olmadan askeri operasyonun başlamaması gerektiği” yönündeki görüşünü yinelediği belirtildi.

REFAH’TA 100’DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜ

Filistin resmi ajansı WAFA, Refah’taki hastane yetkililerine dayanarak hazırladığı raporda, İsrail’in şehre yönelik saldırılarında 100’den fazla kişinin öldüğünü, yüzlerce yaralının hastanelere getirildiğini belirtti.

Filistin Kızılayı da İsrail saldırılarının Refah şehir merkezinde yoğunlaştığını ve saldırılarda sivillerin evlerinin de hedef alındığını duyurdu.

İSRAİL ORDUSU Refah’a 40 HAVA SALDIRISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yerel kaynaklar, İsrail ordusunun, özellikle yerinden edilmiş Filistinlilerin barındığı çok sayıda konut ve camiyi hedef alarak, savaş uçakları, ağır top ateşi ve savaş gemilerinden deniz ateşiyle eş zamanlı 40’a yakın hava saldırısı düzenlediğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu