Haber

AKUT, Ata’mıza saygı için Dolmabahçe’de daldı

AKUT Atatürk’ü, Dolmabahçe kıyısında gerçekleştirdiği “Atatürk’e Hürmet ve Anma Dalış Töreni” ile andı.

AKUT Arama Kurtarma Derneği,Cumhuriyet’imizin kurucusuGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa göçüşünün84. yıl dönümünü; Türk Balık Adamlar Derneği Spor Kulübü(TBK) veEmniyet Genel Müdürlüğü Deniz Polisiişbirliğinde; 10 Kasım 2022 Saat08:50-09.05 arası,Dolmabahçe Sarayı’nın önünden gerçekleştirdiği “Saygı ve Anma Dalış Töreni”ile andı.

Her üç kurumdan20’ya yakın dalgıç, Saat07:00gibi tekneyleCaddebostan Sahili’nden tekneyle yola çıkarak,Dolmabahçe Sarayıönüne ulaştılar. Anma Dalış Töreni, Saat 08:50’de, Dolmabahçe Sarayı önünde suya giriş ve suda hazırlık ile başladı. Saat tam09:00’da dalışı gerçekleştiren grup; Saat tam09:05’te Ata’mızın eşsiz anısına saygı için su yüzüne çıktı.

Anma Töreni için bir açıklama yapan AKUT BaşkanıMehmet Murat Boz, dernek olarak Ata’mıza hürmetlerini özel bir halde sunmak istediklerini belirterek, şunları söyledi: “Dünyanın en değerli arama kurtarma takımları ülkemizde diyebiliriz. Ulu önderimizAtatürk’ün bizimle olsaydı bundan büyük mutluluk duyacağına eminiz. AKUT olarak çeyrek asırdır, Ata’mızın ideali olan Cumhuriyetimiz sayesinde memleketler arası muvaffakiyetler yakaladık ve toplumumuzun gönlüne yerleştik. Bunu sonsuza kadar devam ettirmeye kararlıyız. Lakin daima söylediğimiz üzere, keşke afetler olmasa da bize gereksinim olmasa. AKUT Lideri olarak şahsım ve İdare Konseyimiz ismine, Ata’mızın eşsiz anısı önünde hüzün ve hürmetle eğiliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu