Haber

Ayvalıklı gençlerin gözü dünya şampiyonasında

Nisan ayında İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden ve Avrupa Şampiyonluğu kazanan Ayvalıklı gençler, bu kez Fransa’da yapılacak Techno 293 Dünya Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nın başarısı için mücadele edecek.

Nisan ayında İtalya’nın Garda kentinde Türk Milli Grubu ve Cunda Rüzgar Sörfü Yelken ve Spor Kulübü sporcularından Nurhayat İtimat, U17 kategorisinde büyük bir başarı ile Avrupa Şampiyonu oldu ve Türk Bayrağını dalgalandırarak Türk bayrağını dalgalandırdı. İstiklal Marşımız söylenerek sandıklarımız seslendi.

Fransa’nın Queberon kentinde 29 Temmuz-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek şampiyona öncesi Art Deniz Beach Cunda Windsurf Yelken ve Spor Kulübü’nde gençlerle bir araya gelen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sporculara başarılar diledi ve yeni başarılar beklediğini söyledi. şampiyonluklar.

Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Cunda Rüzgar Sörfü Yelken ve Spor Kulübü’nden 5 Milli Sporcumuzun yanı sıra Kulüp Antrenörü Buğra Mehmet Kandiş de Milli Grup antrenörü olarak Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’na taşıyacak. Gençlerimiz Türkiye’nin ve Ayvalık’ın adını uluslararası arenada en uygun noktalara taşımak için yarışıyor. Bu anlamda çok gururluyuz. Şehrimize kazandırdığımız ve Cunda Art Deniz Beach’in kurulmasına destek verdiğimiz Cunda Windsurf Okulu’nun 5 genç öğrencisi çok değerli bir başarıya imza atarak Ay Yıldızlı bayrağımızı temsil etme hakkını elde ettiler. Türkiye Yelken Federasyonu ile şehrimize kazandırdığımız yelken ve sörf yarışları ile daha çok gencimizi bu sporlara teşvik etmeyi hedefliyoruz. Bu başarıda birçok gencin eğitim aldığı Ayvalık’ta iki rüzgar sörfü okulunun açılmasının büyük payı var. Ayvalık’ta Türk sporuna, spora ve turizme katkı sağlamaya devam edeceğiz. Nurhayat İtimat, Orhan Emre Kandemir, Eşref Jale, Toprak Doğan ve Mert Toygar’ı başarılarından dolayı kutluyor, Dünya Şampiyonası’nda rüzgarın bol olmasını diliyoruz.”

Milli Takım Antrenörü Buğra Mehmet Kandiş de amatör bir ruhla başlayan Windsurf sporunun süreç içerisinde ulusal ve uluslararası başarılara imza attığını belirterek, “Yerli ve yabancı misafirlerimizi yaz aylarında ağırlayıp hizmet veriyoruz. Bu spora ilgi her geçen gün artıyor. Cunda Arka Deniz Plajı denilince herkesin aklına Windsurf gelmektedir. Bu bize mutluluk veriyor. Kulübümüzün kuruluşunda bizlere yer gösteren, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mesut Ergin’e teşekkür ederiz. Şampiyonluktan başarıyla dönüp madalyamızı başkanımıza götüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu