Haber

BAKAN ZEYTİNBURNU’DA GENÇLERLE BULUŞTU

ZEYTİNBURNU Millet Bahçesinde gençlerle bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İstanbul’da 200 bin konutu yerinde, isteyerek ve hızla dönüştüreceğiz. Bu sayede trafik sorununu çözeceğiz, eksik otoparklarımızı yapacağız, yeni ek toplanma alanları, yeşil alanlar, okullar ve parklar ortaya çıkacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Zeytinburnu Millet Bahçesi’nde düzenlenen “İlk Oyumu Ak Parti’ye, İlk Oyumu Erdoğan’a” programında gençlerle buluşturdu. Bakan Murat Kurum’a Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ile Ak Parti İl ve İlçe Gençlik Kolları Başkanları eşlik etti. Yoğun ilgiyle karşılanan Kurum, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirerek sorularını yanıtladı.

VATANDAŞLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ BİZE İHTİYAÇ DUYDUĞUNDA BİZİMLE OLACAKLAR

Bakan Kurum, Belediyemiz, teşkilatımız ve buradaki tüm genç kardeşlerimizle gece gündüz demeden çalışıp koşacağız. Nerede bir afet varsa orada olacağız. Vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bize ihtiyacı olduğu her yerde yine orada olacağız. Acılarını paylaşacağız ve her zaman birlikte dertlerimizin üstesinden geleceğiz. Cumhurbaşkanımız 21 yıldır gençlerimiz için çalışıyor. Sevgili gençler, 81 ildeki tüm kardeşlerimizin eşit haklara sahip olmasını istiyoruz. Ağrı’da, Adıyaman’da, Kahramanmaraş’ta, Ankara’da ne oluyorsa İstanbul’da da aynısı olsun. İstanbul’da ne varsa Mardin’de, Şırnak’ta, Hakkari’de de aynı olsun istiyoruz. Bu anlayışla şu anda ülkemizin her ilinde 208 üniversitemiz var. Gençlerimiz kendi şehirlerinde, anne babalarının yanında üniversiteye gidebiliyor. Orada mutlu ve huzurlu bir şekilde eğitimine devam etti.

CUMHURİYET TARİHİNDE İLK KEZ 18 YAŞINDAKİ GENÇLERİMİZ TOKİ’mizden konut alabildi.

Cumhurbaşkanımız gençlerimizin istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir proje açıkladı. Üniversitede okuyan gençlerimiz için bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar alımında vergi muafiyeti uyguluyoruz. Böylece uygun koşullarda alabilirsiniz. Gençlerimiz için Aile ve Gençlik Bankası kuruyoruz. Bu bankayı, gençlerimiz okul yıllarında biriktirdikleri birikimlerle iş hayatlarına başladıklarında daha inançlı ve umutlu başlasınlar diye kuruyoruz. Buradaki birikimlerle iş hayatınızı destekliyoruz. Üniversite okuyan her gence 10 gigabayt bedava internet sunuyoruz. Tüm gençlerimiz 10 gigabayt internetten faydalanıyor, internete giriyor ve eğitimlerine devam ediyor. Yine gençlerimiz için tarihinin en büyük sosyal konut kampanyasını başlattık. Gençlerimizin de dahil olduğu bu kampanyayı düzenleyerek sosyal konutlarda uygun kurallara uygun olarak ailelerinizle birlikte yaşamanızın önünü açtık. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 18 yaşındaki gençlerimiz TOKİ’den ev alabildi. Bu projeleri devam ettireceğiz. Yine gençlerimiz için geçtiğimiz günlerde çok önemli bir projeyi duyurduk. Yarımız hangi kampanyayı yürütüyor biliyor musunuz; Oturduğunuz evde anneniz, babanız ve sizin güvenle yaşayabilmeniz için evinizi dönüştürmek istiyorsanız, muvafakata dayalı bir dönüşüm ile devletimiz inşaat maliyetinin yarısını karşılamaktadır. ve TOKİ’mizle gidiyoruz, evinizi depreme karşı güvenli hale getiriyoruz. İstanbul’daki 200 bin konutu isteyerek ve hızla dönüştüreceğiz. Bu sayede trafik sorununu çözeceğiz, eksik otoparklarımızı yapacağız, yeni ek toplanma alanları, yeşil alanlar, okullar ve parklar ortaya çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu