Haber

BBP Genel Başkanı Destici’den Deniz Baykal Açıklaması için taziye mesajı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal için ailesi, sevenleri ve CHP camiasının taziyelerini iletti.

Mustafa Destici, Kahramanmaraş’taki depremden etkilenen Şanlıurfa’da temaslarına devam ediyor.

Deniz Baykal’ın yaşamını yitirdiği deprem bölgesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Destici, Türk siyasi tarihinin değerli bir şahsiyetini kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Baykal’ın çok nazik bir insan olduğunu anlatan Destici, şunları söyledi:

“Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli devlet adamlarından ve siyasetçilerden biriydi. Uzun yıllar çeşitli bakanlıklarda bulundu. Başbakan yardımcılığı yaptı. Uzun süre CHP Genel Başkanlığı yaptı. Sağlığına kavuştu. Cumhurbaşkanlığı görevinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra sorunlarla karşılaştı.Antalya Milletvekilimiz olarak görevine devam etti.Kendisiyle zaman zaman toplantılara gelir, ülke ve dünya gündemini değerlendirirdik. Baykal Bey kürsüye hakim, belagati ve belagati yüksek bir siyasetçiydi. Bire bir konuştuğunuzda çok cana yakın, sıcak kanlı ve hangi durumda olursa olsun, hangi yaşta olursa olsun nezaketi en üst seviyede tutan biri. “Ona saygı gösteren ve onu ağırlayan bir insandı.

Destici, merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının ardından Baykal’ın BBP camiası için çok özel ve hoş sözler söylediğine tanık olduklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu