Haber

Bekir Ağırdan’dan ‘Akşener’ değerlendirmesi: İYİ Parti intihar etti

Siyaset Bilimcisi Bekir Ağırdır, DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in Altı Masalı’nın Kılıçdaroğlu adına adaylık konusunda anlaştığı Akşener, bunu kabul etmeyerek İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylık çağrısını değerlendirdi.

Bekir Ağırdır, T24 ile ilgili değerlendirmesinde, “İYİ Parti intihar etti. Her partide böyle bir liderlik, teşkilat yapısı, seçmen profili var. İYİ Parti’nin bu üçü arasında doku sorunu vardı. Yani. , sosyolojik tabanı ile teşkilat dokusu arasındadır.Çok bariz bir sorun vardı ve Meral Hanım’ın önündeki en büyük handikap o açığı kapatmaktı.”

Ağır devam etti:

“İYİ Parti, sol fikre yakın durmayan, sosyolojik temeli laik olan, kendince milliyetçilik ve dindarlık ağırlıklı olmayan, yüzünü batıya çevirmiş şehirli seçmendir. MHP’li Meral Hanım bu teşkilat yapısıyla hareket ediyor olabilir ama “Seçmenin bir kısmı Meral Hanım’la hareket etmeyecek. Tayyip Erdoğan’a karşı olan onunla birlikte hareket eder. O seçmenin en az yarısı orada durmayacak. Bu ruh hali tüm siyasi tarzını ele geçiriyorsa yapacak bir şey yok. Gerçekten intihar etti.”

Akşener’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’a adaylık çağrısı yapmasına ilişkin Ağırdır, “Cevap vermiyorlar. Ekrem Bey de Mansur Bey de siyasi olarak yakın olsalar da bu gidiş yolunda tavırlarının arkasında durmayacaklar. dedi. Tahmin ediyorum’ dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu