Haber

Bursa’daki İddialar Asılsız Çıktı: Okul Önünde İlaç Satışı Yapılmayacak

Sosyal medyada ve bazı paylaşım gruplarında Bursa’da bir ilkokul önünde uyuşturucu satıldığı iddiası asılsız çıktı. Benzer provokasyonların Trabzon, Eskişehir ve bazı büyükşehirlerde de yapıldığını belirten Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, iddiaların ve paylaşımların asılsız olduğunu açıkladı. Bursa’da tüm okullarda okul polisi, çocuk polisi ve narkotik polisinin yanı sıra toplum destekli polisler de görev yapıyor.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, bir sosyal mesaj grubunda ilkokul çocuklarına sokak satıcısı kılığında kişiler tarafından uyuşturucu verildiği iddiasıyla ilgili paylaşımların asılsız olduğunu duyurdu.

Benzeri yalan paylaşımların Trabzon ve Eskişehir’de de uygulamaya konulduğunu belirten yetkililer, Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucu ve satıcılarıyla her zaman titizlikle mücadele ettiğini belirtti.

Yetkililer, Bursa sınırları içerisinde okul önlerinde iddia edilen durumların yaşanmadığını ve yaşanmaması için her türlü tedbirin alındığını kaydederek, “Bursa’da uyuşturucuyla mücadele titizlikle, tavizsiz bir şekilde yürütülüyor. Okulların önünde ama şehrin her yerinde. Lütfen asılsız haberlere itibar etmeyiniz. Şüpheli durumları polise bildirin.” “Bana haber verin” dediler.

Öte yandan Bursa’nın uyuşturucu suçlarıyla mücadeledeki başarısı, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen büyük operasyonlarla ortaya çıktı ve bu operasyonlarda 300’ün üzerinde tacir tutuklandı.

Bursa’nın Türkiye genelindeki uyuşturucu risk haritasında 12. sırada yer aldığı öğrenilirken, tüm raporların titizlikle değerlendirildiği ve ihbarcıların kimliklerinin gizli tutulduğu kaydedildi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu