Haber

Çataklı: ‘Barınma talimatı Kobani’den, eylem talimatı Münbiç’ten…’

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, Taksim akınıyla ilgili ‘kafa karışıklıkları’ gidermekle ilgili açıklamalarda bulundu. Çataklı, İstiklal’deki hücumda teröristin Kobanili tekstilcinin meskeninde barındırılması talimatı Kobani’den, Aksiyon talimatı Münbiç’ten…” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, 6 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası, “Biz, bize verilen iletisi biliyoruz, bize verilen bildirisi aldık. Tekrar altını çizerek tabir ediyorum: Amerikan Büyükelçiliğinin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kobani’yi, terör bölgelerini besleyen ve oradan Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz elbette tartışılmalıdır” açıklamasında bulunmuştu.

Soylu, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bugün yaptığı konuşmadaysa, ” İstiklal saldırısı PKK’nın daha önce defalarca gördüğümüz sivil katliamlarından biridir. Mersin saldırısı da İstiklal saldırısı da Münbiç’ten oldu” dedi.

Taksim saldırısının talimatıyla ilgili farklı yerlerin işaret edilmesinin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “İstiklal’deki akında teröristin Kobanili tekstilcinin meskeninde barındırılması talimatı Kobani’den, Aksiyon talimatı Münbiç’ten, Hücumdan sonra teröristin saklanması talimatı Kamışlı’dan! Çarpıtarak muhafazaya çalışmayın Olayın faili PKK/PYD’dir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu