Haber

Cinsel ilişkiye giren iki erkekten rüşvet isteyen iki polis memuruna ceza

Pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağının olduğu bir günde devriye ekiplerindeki iki polis park halindeki bir araca yaklaştı. Araçtaki iki erkeğin cinsel ilişkiye girdiğini gören iki polis, ‘herhangi bir işlem yapmama’ karşılığında bu adamlardan 20 bin TL talep etti. Rüşvetlerin bir kısmı verildi. Kalan parayı vermeyen iki adam ise polis merkezine gitti. İstasyon polisi onu suçüstü yakaladı; 2 polis memuruna rüşvet suçundan ceza verildi.

HalkTV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava tutanağında olayın detaylarına yer verildi. 2021 yılında meydana gelen olayda, devriye ekip amirine bağlı çalışan polis memurları Mazlum K. ve Ahmet Y., pandemi nedeniyle devriye gezerken park halindeki bir araca yaklaştı.

Polis ekipleri aracın içine baktığında iki adamın cinsel ilişkiye girdiğini fark etti. Kimlik kontrolü yapan polis, iki kişiye sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle herhangi bir idari para cezası uygulamadı. Ancak polis, “Cinsel ilişkiye girdiğiniz için işlem yapacağız” diyerek ekip otosuna binmelerini istedi.

AÇIKLADILAR VE KAYDETTLER

Ekip aracına 2 kişi bindirildi. Bu sırada polis bu kişilerden yaşadıkları ilgiyi anlatmalarını isterken, polis Ahmet Y. de söylediklerini kaydetti. İki kişi ceza verilmemesini isteyince polis, 20 bin TL vermeleri halinde herhangi bir işlem yapmayacaklarını söyledi.

20 BİN TL’DE ANLAŞTILAR

Bu sırada rüşvet istenen iki kişiden biri ses kaydına başladı. Polis ile iki kişi arasındaki ‘rüşvet pazarlığı’ da kayıtlara geçti. Taraflar 20 bin TL ödeme konusunda anlaştı, şahıslar o anda üzerlerinde bulunan bin TL’yi polise verdi. Bu iki kişi polise, “Kalan 19 bin lirayı yarın verelim” dedi. Polisin mutabakatı ile bu iki kişi herhangi bir resmi işlem yapılmadan evlerine gitti.

POLİS’E GİTTİLER, DURUMU ANLATTILAR

Ancak ertesi gün karakola giden iki kişi polisin kendilerinden rüşvet istediğini söyledi. Polis karakolu durumu savcıya bildirdi ve karakol, şahıslarla anlaşarak onlara kabahat suçlamasında bulundu. Seri numaraları alınan 19 bin TL’lik para hazırlandı ve iletişime geçilen polislerden Ahmet Y. kararlaştırılan pozisyonda karşılanarak para verildi. Bu sırada suç işleyen polis, rüşvet alan Mazlum K. ve Ahmet Y.’yi gözaltına aldı.

RÜŞVETTEN POLİS CEZASI VERİLMİŞTİ

Duruşma aşamasında suçlamaları kabul etmeyen iki polis memuru ‘rüşvet almak’ suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yerel mahkemenin kararı Yargıtay’a taşındı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını onadı ve karar daha da ağırlaştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu