Ekonomi

Complii Fintech Solutions, küresel ekonomik zorlukların ortasında güçlü özel sermaye artışı görüyor

Küresel ekonomik zorluklara rağmen, ASX’te listelenen Complii Fintech Solutions, 23 Mali Yılında başarıyla 10 milyar A$’nın üzerinde özel sermaye topladı. Bu sermaye artırımını kolaylaştırmak için 3.000’den fazla mali müşavir, borsacı ve AFSL sahibi firmanın platformunu kullanarak liste dışı alana doğru bir değişimi vurguladı.

Bugün, Complii’nin yönetim kurulu lideri Craig Mason, ilk çeyrekte platformlarındaki 800 süreçte 2 milyar A$ (1 USD = 1,5535 AUD) faaliyet olduğunu bildirdi. Kriz nedeniyle sermaye fiyatlarının değiştiğini kabul etmekle birlikte, konuşlandırılacak ve dağıtılacak sermayenin bolluğunu vurguladı.

Complii’nin müşteri tabanı Canaccords, Euroz Hartleys, Shaws ve Argonauts gibi önde gelen şirketleri içermektedir. Bu firmalar fonlarını verimli bir şekilde tahsis etmek ve dağıtmak için platformdan yararlanıyor.

Complii, ana platformunun yanı sıra Birincil Piyasalar ve Mintegrity gibi yan kuruluşları da işletmektedir. Primary Markets, 100’den fazla yatırım fırsatı ve 110.000 kişiden oluşan bir ağa sahiptir ve şirketler için bir yatırımcı merkezi olarak hizmet vermektedir. Mintegrity ise Avustralya’da düzenleyici danışmanlık ve otomasyon hizmetleri sunuyor. Başka bir yan kuruluş olan ThinkCaddie, finans profesyonellerine içerik sağlıyor ve ekip yönetimine yardımcı oluyor.

Splitit ve VGW gibi şirketler listeleme sonrası Birincil Piyasalar platformunu kullanırken, Canaccords gibi firmalar Complii aracılığıyla aktif olarak fon topluyor.

Mason, Complii’yi finansal hizmetler bölümündeki bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) işi olarak tanımladı ve onu şubenin omurgasına benzetti. Birçok müşterinin aynı zamanda şirketin hissedarı haline gelmesiyle Düzenleyici Teknolojinin kalıcı olacağını doğruladı.

Özel sermaye artırımındaki bu artış, Bain & Company’nin küresel fon toplama toplamının, özel sermaye fonlarının aradığı 3,3 trilyon dolardan 1 trilyon dolara ulaşacağı varsayımlarının ortasında gerçekleşti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu