Haber

Depremzedelere Dağıtılan Oyuncak ve Mutluluk Kutuları

Deprem bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Bir Gülümse Bir Hayat Derneği, Hatay’da çadırkentleri gezerek çocuklara oyuncak ve mutluluk kutuları dağıttı. Depremzedeleri unutmadıklarını söyleyen Dernek Başkanı Hakan Çil, “Yaralarının sarılmasında en büyük pay çocuklarındır çünkü onların gülümsemesiyle aileler yeniden hayata tutunma gücü bulacaktır. Çocuk gülerse dünya güler biliyoruz çünkü deprem bölgesinde yardımlarımızı sürdüreceğiz.”

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen asrın felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken, Bir Gülüş Bir Hayat Derneği de deprem bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Hatay’da çadırkentleri gezen Bir Gülümseme Bir Hayat Derneği Başkanı Hakan Çil ve dernek üyeleri, depremzedelere oyuncak ve memnuniyet kutuları dağıttı. Oyuncaklarına kavuşan çocukların memnuniyeti gözlerinden okundu.

“Bir çocuk gülerse dünya güler”

Bir Gülüş Bir Hayat Derneği Başkanı Hakan Çil, “Yüzyılın ülkemizi derinden etkileyen felaketinde bölgeyle bağlarımızı sürdürüyoruz. Bölgede yaşayan küçük kalpleri ve çocukları unutmadık. Yaralarının sarılmasında en büyük pay çocuklarındır çünkü ailelerin gülümsemeleri yeniden hayata tutunma gücünü bulacaktır. Gülümsemelerin devamı adına hem kendim hem de Bir Gülümse Bir Hayat Derneği olarak çeşitli şemalarla depremzedelerimizin yüreklerine dokunmaya çalışıyoruz. gönüllülerimizle birlikte hazırladığımız gülümseme kutularını Hatay’daki depremzedelerimize ulaştırdık. Onların yüzlerindeki gülümsemeye tanık olmak ve o anları yaşamak bize ve gönüllülerimize çok pahalıya mal oluyor. Bir çocuk gülerse dünya güler biliyoruz çünkü biz de sallanan bölgeye yardımlarımızı sürdüreceğiz” dedi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu