Haber

Edirne Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 53 sağlık personeli deprem bölgesinde görev yapıyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerde Edirne Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 53 sağlık çalışanı görev yapıyor.

Edirne Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, depremlerin ardından Valilik’in talimatıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve müdürlüğe bağlı hastanelerden deprem bölgesine tıbbi ve insani yardım malzemesi gönderildiği belirtildi. yardım.

Sağlık ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüz ve sağlık tesislerimizde görev yapan 53 sağlık çalışanından oluşan 17 grup acil müdahale aracı, ambulans ve UMKE aracı depremin ilk saatlerinde yola çıkarak bölgede hizmet vermeye başladı.

Edirne Valiliğimizin katkılarıyla 3 tır ve 4 tır, şişme sahra hastanesi, konteyner, jeneratör, çadır ve çadır ısıtma sistemleri ile toplam 130 bin ilaç, serum, tıbbi cihaz, yetişkin ve yenidoğan ventilatörü, acil durum kiti, oksijen tüpü 267 farklı kalemde sarsma alanına sevk edildi. desteği ile tıbbi sarf malzeme ve kişisel koruyucu ekipman gönderildi. Gruplarımız Hatay, Kahramanmaraş ve Elbistan’da 3 farklı lokasyonda hizmet vermeye devam ediyor.”

Açıklamada, 178 gönüllü sağlık çalışanının ihtiyaç halinde bölgeye gitmeye hazır olduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu