Haber

Eskişehir’de 600 milyon liralık tefecilik operasyonu

İl Jandarma Komutanlığı, geçtiğimiz hafta bazı şüphelilerin yüksek faizle kredi vererek tefecilik yaptığının öğrenilmesi üzerine harekete geçti. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, ‘Şehit Jandarma Teğmen Şafak Evran’ isimli operasyonda MT, YT ve MT’yi evlerinde yakaladı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 6 milyon liralık senet, 1 adet senet fotokopisi, 1 milyon 500 bin liralık tapu, 95 adet boş senet, 13 adet fişek, kelepçe, 3 bin 110 lira ve 3 adet ele geçirildi. cep telefonlarına el konuldu. 2 Kasım’da adliyeye sevk edilen şüpheliler MT ve YT tutuklanırken, MT adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

OPERASYON GENİŞLETİLDİ; 3 GÖZALTI DAHA

KOM ekiplerinin genişlettiği soruşturma kapsamında 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 7 bin 950 lira, mağdurlara ait 14 tapu, 13 boş senet, 2 av tüfeği, 6 fişek ve 5 cep telefonu ele geçirildi. İfadelerinin ardından 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

600 MİLYON LİRA HAKSIZ KAZANÇ

Jandarma ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada, şüphelilerin senetle borç verdikleri, cebir ve şiddet kullanarak borçları çoğalttıkları, mağdurların taşınmaz ve araçlarına el koyarak tefecilik yaptıkları, 300 bin liranın üzerinde haksız menfaat elde ettikleri belirlendi. Bu yöntemlerle 66 kişiden 600 milyon lira.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu