Haber

İYİ Parti toplantısı karıştı: Ankara İl Başkanı görevden alındı

ANKARA– DÜZGÜN Partisi Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, Ankara ilçe adaylarının terfi töreninde yaşanan tartışma ve protestolar nedeniyle görevden alındı.

İYİ Parti Genel Merkez’deki tanıtım toplantısında Etimesgut ilçe teşkilatı, belirlenen adayın kendi adayları olmadığını belirterek İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak ve Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu’yu protesto etti. Etimegut ilçe teşkilat yöneticileri, eski AK Parti ilçe başkanının Etimesgut’ta aday gösterilmesinin kabul edilmeyeceğini belirtti. Akşener’in kürsüde olduğu sırada gerçekleşen protestoda “Akburak istifa”, “Zorla istifa” ve “Örgüt istemiyor” gibi sloganlar atıldı. Protesto, ilçe teşkilatının tepkilerini yatıştırmaya çalışmasıyla kavgaya dönüştü.

Medyascope’un haberine göre gerilimin yaşandığı bir diğer ilçe ise Çubuk oldu. Habere göre Yıldırım, aday tanıtım toplantısında Akşener’e Çubuk Belediyesi Başkan adayı olarak ilçe lideri Halil İbrahim Özdemir’i tanıttı ancak Yerel Yönetimler Lideri Burak Akburak araya girerek belirlenen adayın Korhan Merki olduğunu söyledi. Bunun üzerine gerginlik arttı ve başka bir arbede çıktı.

Parti kaynakları, Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım ile Yerel Yönetimler Lideri Burak Akburak arasında uzun süredir sorun yaşandığını, gerginliklerin bundan kaynaklandığını kaydetti.

(HABER MERKEZİ)

haber-ikizce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu