Haber

Kılıçdaroğlu, TRT’de Erdoğan’ı aradı

Millet İttifakıCumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci versiyonu için TRT’deki propaganda konuşmasını sosyal medya hesabından “Erdoğan karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Ama ben yine de TRT’ye çağrımı yineledim” notuyla paylaştı.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci varyantı için dün TRT’de yaptığı propaganda konuşmasını “Erdoğan karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Ama ben yine de TRT’ye çağrımı yineledim” notuyla paylaştı. sosyal medya hesabında. Kılıçdaroğlu yaptığı propaganda konuşmasında şunları söyledi:

“Aziz millet bugün çok maliyetli bir davet için buradayım. 14 Mayıs geçti. Millet seçimini yaptı ve ben sandıkta Erdoğan’la baş başa kaldım. Şimdi o ve ben varız. Kusura bakmayın bu Artık parti yok, birbirine taban tabana zıt iki anlayış var.Şimdi TRT ekranlarından tarafsızlığıyla ünlü, cesaretiyle gönüllerde taht kurmuş bir şahsa değineceğim.

“TAMİL VE MİLLETİMİZ KİMİN SORUNUNU BİLDİĞİNİ, KİMİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİNİ VE BU MİLLETİ KİMİN SEVDİĞİNİ GÖREBİLİR”

Erdoğan, size devlet televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, tereddüt etme. Hem özel meydana çıkalım hem de devlet televizyonu olan TRT’de istediğiniz gazetecilerin sorularını cevaplayalım. İstersen insanlar soru sorabilir. Kendine reis dedirten sen, dünya cumhurbaşkanı olan sen Kemal Bey’den herhalde korkmazsın. Karşıma çıksın milletimiz kimin derdini bildiğini, kimin derdini çözdüğünü, kimin bu vatanı sevdiğini görsün. Bırak o karar versin.

“PKK İLE OTURAN, GİZLİ MÜZAKERELER YAPAN O”

Sevgili halkım, Erdoğan benimle yüzleşmeye cesaret edemiyor. Çünkü çok iyi bilir ki; PKK ile masaya oturan, örtülü gizli müzakereleri yürüten odur. Ordumuza karşı kumpas kuranlara yol veren kahramandır. Bir milletin şerefi olan ordunun kozmik odasını teröristlere açan odur. 10 milyon sistemsiz göçmeni ülkemize kasten getiren odur. Konut karşılığında yabancılara gizlice vatandaşlık satan odur. Milletin öz evladını mülteciye çeviren, bırakın araba almayı, kirayı bile ödeyemeyecek hale getiren odur. O biliyor ama ne yazık ki TRT size bu gerçekleri göstermiyor. Bu sohbet TRT istediği için değil; Kanunen zorunlu oldukları için yayınlanırlar. Sevgili halkım, bu vatanı, bu milleti seveni görün, tanıyın, bilin.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu