Haber

Kılıçdaroğlu’nun adını taşıyan sahte broşür ve pankartlara el koyma kararı

Adapazarı 2. İlçe Seçim Kurulu, Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının bulunduğu sahte broşür ve pankartlara el konulmasına karar verdi. CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Avukat Birke Varol, “Cumhurbaşkanı Adayımız ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu karalayan ve aynı zamanda partimizin terörle bağlantılı olduğunu gösteren söylemlere rastladık. İlçeye şikayetlerimizi ilettik” dedi. Seçim kurullarına ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan açıklamada, “Seçim kurullarına yaptığımız başvurular kabul edildi, el ilanlarının toplanması ve pankartların kaldırılmasıyla ilgili ilçe emniyet müdürlüklerine tutuklama emri yazıldı. Sonuçlardan çok memnunuz” dedi.

Adapazarı 2. İlçe Seçim Kurulu, CHP Sakarya İl Başkanlığı’nın başvurusu üzerine Sakarya’nın merkez ilçeleri, Adapazarı ve Serdivan’da Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine basılan sahte broşür ve pankartlara el konulmasına karar verdi. CHP Sakarya İl Başkanlığı da Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili olarak ANKA HaberlerAjans’a konuşan CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Avukat Birke Varol, şunları söyledi:

“Seçim sürecinde Sakarya ilimizde bazı provokasyonlar yapıldığına dair ihbarlar aldık. İhbarlar sonucunda yaptığımız araştırmaya göre Adapazarı ilçemizde dağıtılan broşürler ve Serdivan ilçemize asılan pankartlarda Cumhurbaşkanlığımızı karalayıcı ifadeler yer aldı. Aday ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve aynı zamanda partimizin terörle bağlantılı olduğunu da göstererek, “İlçe seçim kurullarına ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetlerimizi yaptık. İlçe seçim kurullarına yaptığımız başvurular kabul edilmiş olup, el ilanlarının toplanması ve pankartların kaldırılması ile ilgili olarak ilçe emniyet müdürlüklerine yazı yazılmıştır.”

Kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirten Varol, “Sonuçlardan çok memnunuz. Çünkü seçimin güvenliği ve seçimin huzurlu bir ortamda ilerlemesi bizim için çok önemli. Biz de sürecin takipçisiyiz. Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız başvuru.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu