Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yoter: ‘MHP 14 Mayıs’ta büyük bir zafer kazandı’

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, “MHP her türlü engellemeye, iftiraya, itibar suikastına rağmen önüne konulan bütün barikatları yıktı, manşetleri yırttı ve çok şükür 14 Mayıs’ta çok ciddi bir zafer kazandı. .” söz konusu.

Yönter, partisinin Taşbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlediği Tepebaşı İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada ülke gündeminin çok ağır olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye yaptığı çağrıya değinen Yönter, “Sözün sahibi değerlendirmesini iki gün önce yaptı. Ne dedi? Dedi. Muhataplar belli. Çağrımızın adresi. Bu çağrı mutlaka vatanın, milletin ve vatanın lehinde ve hayrına cevaplanacaktır.” ifadesini kullandı.

Yoter, Eskişehir’deki tüm seçmenleri Cumhur İttifakı ve MHP’ye sahip çıkmaya davet etti.

Eskişehir’in geleceğinin birlik olması çağrısında bulunan Yönter, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu bir açıklama yaptı değil mi? Bu açıklama yarım kalmasın, yapılsın, Eskişehir’de toplu değişim olsun. Yılmaz Büyükerşen hocayı selamlıyorum. Saygı duyuyoruz. Akademik kimliği var. .Bunca yıldır akademik bir kimliğe sahip.” diye görev yaptı. O eksik olmamalı. Taş üstüne taş koymuş. Teşekkürler ama artık Eskişehir’de değişim zamanı. Eskişehir’de sıra MHP ve Cumhur İttifakı’na geldi. Bu sefer geldi.”

“Yerel iktidarda gelsinler, ülke menfaati için komşu olalım”

İzzet Ulvi Yönter, Cumhur İttifakı ve MHP olarak Eskişehir’de 31 Mart 2024’te olağanüstü bir sonuç alacaklarına yürekten inandığını ifade etti.

Bahçeli’nin davetini yineleyen Yönter, şunları kaydetti:

“O zaman yerel iktidarda gelsinler, ülke menfaati için komşu olalım. Biz buna hazırız, varız. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini geride bıraktık. Cumhur İttifakı olarak büyük bir başarıya imza attık. MHP her türlü engellemeye, iftiraya, prestij suikastına rağmen barikatları yıktı, manşetleri yırttı ve çok şükür 14 Mayıs’ta çok ciddi bir zafer elde etti. Tamamlandı.’ ‘Barajı geçemez’ diyorlardı. Diyorlardı, diyorlardı ki, zemin kayıyor, ne oldu, hiçbir anket firması sokağa çıkamaz artık.”

Yoter, Eskişehir’de örgütler ve adayların çok çalışmasına rağmen bu dönemde milletvekilliği alamadıklarını hatırlattı.

Adım adım 14 Mayıs’a hazırlandıklarını belirten Yönter, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sizden önceki İl Başkanımıza, idareye ve ilçe başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hepinizin bildiği ve bildiği bazı sebeplerden milletvekili seçemedik. Ama sanmayın ki Eskişehir’in milletvekili yok. Eskişehir’in 50 milletvekili var. Tüm MHP milletvekilleri Eskişehir milletvekilleridir Eskişehir Milliyetçi Hareket Partisi olarak dava hukukumuzu güçlendirerek, birlik ruhumuzu pekiştirerek, hedeflerimizi pekiştirerek ve daha ileriye taşıyarak Anadolu’nun ve Türkiye’nin parlayan yıldızı Eskişehir’e ulaşmaya devam edeceğiz. , birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde.Çok hizmet edeceğiz, birlikte daha büyük başarılara imza atacağız.”

MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Faruk Duman’ın seçildiği kongreye partinin MYK Üyeleri Nevzat Ünlütürk ve Şahin Gürz, MDK Üyesi Taner Gökçek, Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ve çok sayıda partili katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu