Ekonomi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası sağlık turizmi faaliyetlerini sürdürüyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, sağlık turizmi çalışmalarına ilişkin, “Buradaki potansiyeli bölge ülkelerine göstermek ve sağlık hizmetine ihtiyacı olan insanları çekmek için çalışmalara başladık ve devam ediyoruz. bölgemize.” söz konusu.

Çelebi, Trabzon Sağlık Turizmi Projesi ile ilgili odada düzenlenen basın toplantısında sağlık turizminin önemine dikkat çekti.

Bundan pay almak için Trabzon’daki sağlık kurumlarıyla Sağlık Turizmi Kümesi kurarak çalışmalara başladıklarını belirten Çelebi, “Geçen hafta Bakü’de toplantılara katıldık, olumluydu, talepler çok büyük. Çalışmaya başladık. Buradaki potansiyeli bölge ülkelerine göstermek ve sağlık hizmetlerine ihtiyacı olan insanları bölgemize çekmek için devam ediyoruz.” Bu kelimeyi kullandı.

Çelebi, yaptıkları çalışmalar sonucunda Bakü’den Trabzon’a haftada 2 sefer olduğunu, bunu 4’e çıkaracaklarını belirtti. Yaz aylarında turizm konusunda sıkıntı yaşamadıklarını, yeterli turist aldıklarını ancak kalan ayları doldurmaya çalışıyorlar.

Daha önce Soçi’den Trabzon’a gemi seferleri konusunda çalıştıklarını belirten Çelebi, şöyle konuştu:

“Gemileri burada çalışacak yatırımcı arıyoruz. Kâr büyük, talep de büyük. Bunu bir çözüme kavuşturamadık, yatırımcı bulup çözmemiz lazım. Soçi’yi buraya gemilerle bağlarsak Trabzon bir cazibe merkezi haline gelecek. Ticareti de canlanacak, buradaki mağazalarımız da bu çalışmalardan faydalanacak. Büyük paralar kazanacağız. Turizm bizim için çok büyük bir potansiyel. Bizim en değerli gelir girdimiz Trabzon’a, bölgeye. Turizm vazgeçilmezdir, her fırsatı değerlendiriyoruz.”

“Erişilebilirlik sağladığınız her yerde her türlü tıbbi faaliyeti yapmanız kolaylaşıyor.”

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, sağlık turizminin Trabzon ve ülke için önemine dikkat çekerek, “Biz de ülkemize katkı sağlamak istiyoruz. Elbette ülkemiz kazanırken, ilimizin de kazanmasını sağlayacak tedbirleri alıyoruz. TTSO” Bu konuda misyonunu yerine getiriyor. Erişilebilirliği sağladığınız her yerde “Her türlü tıbbi faaliyeti her yerde yapabilmeniz kolaylaşıyor. Trabzon bu anlamda cazibesi çok olan, keyifli bir şehir.” dedi.

Bu çalışmada özel, kamu ve tıp fakülteleriyle önemli bir hizmet rekabeti içinde olduklarını vurgulayan Usta, bu iş birliğini devam ettirebildikleri sürece daha birçok lokasyonda sağlık turizmiyle ilgili kazanımları artıracaklarını söyledi.

TTSO Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi ve TTSO Trabzon Sağlık Turizmi Proje sorumlusu MehmetThirk’in de konuşma yaptığı toplantıda, heyetin Bakü ziyaretleriyle ilgili sunum yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu