Ekonomi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Kışlık Sebze Fidesi Dağıtımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi seralarında kış sebzeleri fide üretimi devam ediyor. Fidan dağıtımı yarından itibaren başlayacak.

Bozdoğan’daki Yerel Tarım İşleri Serasında üretilen fidanlar, yarından itibaren Aydın genelinde vatandaşlara dağıtılacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, bu yıl da yüz binlerce fidanı vatandaşlarla buluşturacaklarını söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yerel tarım eserlerinin korunması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde faaliyetleri sürüyor. Bu yıl kışlık sebze fideleri üretilirken yarından itibaren dağıtımına başlanacak. Bu yıl kışlık marul, lahana, karnabahar ve brokoli fideleri dağıtılacak.

Çerçioğlu: “Fide şenliği yapacağız”

Yöresel tarım ürünlerinin gelecek nesillere aktarılmasını önemsediklerini belirten Çerçioğlu, “Yerel yönetim olarak tohumlar yere düşse de bereketin fışkırdığı Aydın topraklarında üretilen sebze ve meyveleri koruyoruz. Yaptığımız gibi yerel tarım ürünlerini vatandaşlarımıza da korumak için bu kış Aydın genelinde fidan festivali düzenliyoruz. “Ürettiğimiz yüz binlerce fidanı vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz” dedi. – AYDIN

haberdarica.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu