Ekonomi

Ethereum yeni bir dönüm noktasına ulaştı: Fiyat dalgalanmaları bekleniyor

Santiment’in zincir üstü veri toplayıcısının yakın tarihli bir tweet’ine göre ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum ETH mevduatlarının borsalara akışı konusunda yeni bir zirveye ulaştı. Ancak bu durum fiyat için volatil bir hareketin geleceğine işaret ediyor.

ETH aktif mevduatları yeni zirveye ulaştı

Santiment tarafından hazırlanan bir rapora göre yatırımcılar aktif olarak kripto borsalarında ETH yatırımı yapıyor ve bu metriğin fiyatı sekiz ayın zirvesine ulaştı. Santiment analist ekibi şu anda nedeni araştırıyor.

Aktif mevduatlardaki bu artışın, ETH fiyatındaki artan oynaklığa işaret edeceğine inanıyor. Bu, geçen yıl Eylül ayında gerçekleşen Merge yükseltmesinin ETH fiyatı üzerindeki etkisine veya FTX devinin Kasım 2022’nin ilk günlerinde çökmesine benzer olabilir. sadece birkaç gün.

Mevcut prestijinde borsalar, The Merge’in Ethereum zincirinde tanıtıldığı gün olan geçen yıl 15 Eylül’den bu yana en yüksek seviye olan yaklaşık 9.200 benzersiz ETH depozitosu aldı.

Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum, 30 Nisan’daki son fiyat zirvesi olan 1.930$’dan düştükten sonra 1.898$’dan el değiştiriyor.

Birleşmeden bu yana 291 milyon dolar değerinde ETH yandı

London hard fork ile tanıtılan mekanizma sayesinde Ethereum geliştiricileri, işlem fiyatlarının bir kısmını harcanamayan cüzdanlara göndererek ETH’yi yakabilir, bu formdaki kripto para birimlerinin dolaşımdaki arzını azaltarak daha kıt hale getirebilir. Arzdaki sert bir düşüş teorik olarak fiyatın yükselmesine izin verebilir.

Twitter kullanıcısı @misterrcrypto’nun tweet’ine göre, Ethereum “deli gibi” yanıyor. Bunun nedeni, SHIBSandık kriptolarının geliştiricileri ve toplulukları tarafından milyarlarca madeni para yakıldı ve tüm bu sandık kriptoları, Ethereum konseyi oldukları için daha fazla işlem anlamına geliyor.

Ethereum’a gelince, The Merge’in uygulandığı 15 Eylül’den bu yana geliştiriciler, Ethereum ağındaki artan aktivite nedeniyle 153.265,34 ETH’yi yok etmeyi başardılar. Bu 291.175.025 $’a eşdeğer.

@misterrcrypto, boğa piyasası geldiğinde ETH’nin çok daha büyük ölçekte yakılacağını düşünüyor.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu