Ekonomi

FTX borsasında yeni gelişmeler açıklandı: FTT değerini ikiye katladı

iflas etti FTX Borsanın yerel token’ı FTT, akşam saatlerinde hızla yükselmeye başladı. FTX’in yeniden açılabileceğine dair son duyuruların ardından FTX Token (FTT) fiyatı %140 arttı.

Akşam saatlerinde 1.30 dolar seviyesinde seyreden altcoin, 3 dolar seviyelerini test etti. Bu yükselişin arkasındaki ana etken, FTX ile ilgili olarak Delaware’de devam eden dava oldu.

Bir süredir gündemde olan FTX’in yeniden açılacağı iddiaları dün ilk kez resmi belgelere yansıdı. İflas eden borsanın avukatı, yeniden açılmanın da planların arasında olabileceğini belirtti. Şu anda kararın tam olarak alınmadığı ifade edilse de borsanın birkaç ay içinde açılmasının mümkün olduğu söylendi.

Bu haber, iflas etmiş borsanın yerel kripto para birimi FTT’ye kitlesel yeniden girişe yol açtı. Yatırımcıları motive eden şey, FTT’nin tekrar borsada kullanılabileceğine ve olası bir yeniden açılma ile değerinin artabileceğine olan inançtı.

FTT ile birlikte FTX borsasının yatırım yaptığı bazı yatırımlar bulunmaktadır. solmak projelerde de süreçte önemli artışlar kaydedilmiştir. serum ( SRM) kısa sürede %50 kazanırken Raydium ( DEMİRYOLU) %20 dolar seviyelerine yükseldi.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu