Haber

İletişim Başkanı Altun’dan İsrailli yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin açıklamalarına tepki

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, “İsrail’in sistematik savaş çığırtkanlığı ve dezenformasyon kampanyalarına rağmen barış için elimizden geleni yapmaya kararlıyız. Türkiye, Filistin’i asla terk etmeyecektir.” sözlerini kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’in dikkatleri sivillere karşı işlenen savaş suçlarından uzaklaştırma çabalarına şaşırmadığını belirterek, “Tıpkı İsrail hükümetinin yaptığı gibi. Filistinlilere yönelik saldırılarıyla ilgili dezenformasyon yayan, üstteki liderleri de artık “Türkiye hakkında yalanlar yaymakla meşgul. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hiçbir zaman gerçekleri söylemekten çekinmedi ve korkmamaya da devam edecektir.” sözlerini paylaştı.

İsrail hükümetinin bir ayı aşkın süredir Gazze’de yaptıklarını tüm dünyanın gördüğünü belirten Fahrettin Altun, şöyle konuştu:

“Hiçbir dezenformasyon gerçekleri gizleyemez. Onlarca yıldır kariyerini her türlü barış şansını ortadan kaldırmak üzerine kurmuş bir siyasetçi olarak Netanyahu’nun, Filistinli sivilleri hedef alan anlamsız savaşı hakkındaki gerçeği duymaya dayanamayacağı açıktır. Netanyahu ve onun gibi aşırı unsurlar İşgalden, etnik saflıktan ve savaştan bahsediyoruz.” Onlar suçlarının failleridir. Bölgede barışı tesis etmek gibi bir amaçları yok ve ellerine geçen her fırsatta savaşa zorlamaya devam edecekler. Her ne kadar İsrailli politikacılar her zaman şiddette ısrar etse de kalıcı barışı sağlamak için dünyanın hemen harekete geçmesi gerekiyor.

Adil ve hakkaniyetli bir barış için birlik olmalı ve onları kötü emellerinden mahrum bırakmalıyız. İsrailli siyasetçilerin Filistinli sivillere karşı işlediği kötü eylemleri bir kez daha kınıyoruz. Zaten kamuoyu önünde kaybettiler. Önderliğimize yalan ve iftiralarla saldırarak bu gerçeği gizleyemezler. İsrail’in sistematik savaş çığırtkanlığı ve dezenformasyon kampanyalarına rağmen barış için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız. Türkiye Filistin’i asla terk etmeyecektir.”

gokcebeyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu