Haber

Kılıçdaroğlu, Kurtulmuş’u aradı

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halen tutuklu olan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay ile ilgili TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Burada görevini yapmayan Meclis değil, Meclis Başkanı olarak sizsiniz. Milletin seçtiği milletvekilinin hakkını koruyamayan, milletvekilliğine seslenmeyen sizlersiniz. Adalet Bakanı, ‘Sözde yargı kriziniz bizi ilgilendirmez, Anayasa Mahkemesi son sözü söyledi, Can Atalay serbest bırakılmalıdır’ diyor. “Arkasına saklanmayın, o makamın gereklerini yerine getirin” dedi.

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, TBMM Başkanı Kurtulmuş’un TİP Hatay Milletvekili Atalay ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, ‘TBMM hiçbir kurumun görevlendireceği bir yer değildir’ dedi. Milletimiz bu tür ucuz manipülasyonlarla dolu… Sayın Kurtulmuş Hatay Milletvekili Can Atalay için Türkiye Büyük Millet Meclisi görevini yaptı, milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu üyesi olarak adı okundu. Burada görevini yerine getirmeyen Meclis değil, Milletin seçtiği milletvekilinin hakkını koruyamayan, Adalet Bakanı’na seslenip ‘Sözde yargı kriziniz bizi ilgilendirmez’ diyemeyen sizlersiniz, Meclis Başkanı olarak sizlersiniz. Anayasa Mahkemesi son sözü söyledi, Can Atalay serbest bırakılmalı.’ Meseleyi çarpıtan, Meclis’in arkasına geçen sizsiniz, “Gizlenmeyin, o makamın gereklerini yerine getirin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu