Haber

Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası Kars’ta başladı

gençlik ve SporBakanlık Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından Kars’ta düzenlenen Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası heyecanı başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Spor Daire Başkanlığı 2023 faaliyet takviminde yer alan ve Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Buz Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya katılan takımlar şampiyonluk için ter dökecek.

Okul Sporları Gençler Curling Türkiye Şampiyonası’na Kars, Erzurum, Kocaeli, Samsun, Trabzon, Zonguldak ve Bursa’dan toplam 35 personel ve 150 sporcu katıldı. Şampiyonanın açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, Gençlik ve Spor Müdürü Nedim Aslan ve Spor Hizmetleri Müdürü Ömer Saltık yaptı.

Şampiyonanın açılışında konuşan Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ömer Saltık, “7 ilden 35 grubun katılımıyla burada toplam 150 sporcumuz var, hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum.” Tarihi ve tarihi dokusu ile gezilip görülmesi gereken sınır şehrimizi fırsat buldukça ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Buradan ayrıldığınızda ailenize, öğretmeninize ve arkadaşlarınıza Kars’tan sıcak selamlarımızı iletmenizi dilerim.”

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, Kars’ta Buz Sporları Salonu’nun kurulmasında emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç ve Adem Çalkın’a teşekkür etti. “Oynadığımız mahalle oyunları son zamanlarda alttan alta böyle güzel salonlara taşındı. Geriye dönüp baktığımızda mahalle kültürüyle oynadığımız oyunları çocukluğumuzda böyle salonlara dönüştürmek gerçekten çok anlamlı, çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. geleceğiniz için” dedi.

7 ilden 30 takım ve 150 sporcunun katılımıyla Kars’ta başlayan şampiyona 3 gün sürecek. Şampiyonada takımlar kız, erkek ve karma kategorilerinde mücadele edecek. Şampiyonada ilk 3’e giren takımlara çeşitli ikramlarda bulunulacak. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu