Teknoloji

Queen’s Gambit Serisinin Satranç Oyunu Geliyor – Webtekno

Bir süredir video oyun dünyasında yer alan, “mini” de olsa dünyanın en bilinen online dizi ve sinema platformu Netflix dan dikkat çekici bir hamle geldi. Şirket en yeni oyunlarını duyurdu. Bu oyunlardan biri de satranç olacak. Ama tahmin ettiğini biliyoruz satranç oyunlarının ötesinde

Netflix, geçtiğimiz yıllarda çıkardığı satranç odaklı dizi Vezir Gambiti bölüme damgasını vurdu. İşte Netflix’in yaklaşan oyunu tam olarak bu seriye odaklanıyor. Seyirciyi büyüleme yeteneğine sahip Beth Harmon Yeni oyunda yine ‘in maceralarına eşlik edeceğiz. Netflix’in yeni oyununun adı “The Queen’s Gambit Chess” olacak.

Elbette Netflix’in tek yeni oyunu The Queen’s Gambit Chess değil.

Netflix’in açıklamalarında öne çıkan oyun The Queen’s Gambit Chess olsa da şirket, yaz sezonu için Birkaç oyun daha planlıyor. Bu içerikte; diğer oyunlar OXENFREE II: Lost Signals, Cut the Rope Daily, Lego Legacy: Heroes Unboxed ve Paper Trail olarak çıktı. İşte en önemli yapım OXENFREE II: Kayıp Sinyaller.

OXENFREE II: Lost Signals, 2017’de yayınlanan OXENFREE’nin devamı niteliğindedir. Bu oyunla ilgili dikkat çekici olan şey, Netflix’in kendi oyun stüdyosuGece Okulu tarafından geliştirildi. 12 Temmuz2019 yılında çıkacak olan oyun sadece Netflix’te değil, Nintendo Switch, PlayStation 4-5, PC ve Mac bilgisayarlarda da oynanabilecek.

Netflix’in yaklaşan oyunlarının fragmanı:

Oyunun çıkış tarihleri:

  • OXENFREE II: Kayıp Sinyaller: 12 Temmuz
  • Kraliçe’nin Gambit Satrancı: 25 Temmuz
  • İpi Günlük Olarak Kes: 1 Ağustos
  • LEGO Legacy: Kutusuz Kahramanlar: Açıklanmamış
  • Kağıt izi: Açıklanmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu