Haber

Sanayici dağcıların metrelerce yükseklikteki zorlu çalışmaları böyle görüntülendi

Sanayici dağcıların metrelerce yükseklikteki ağır işleri böyle görüntülendi

Karabük-Yenice karayolunda heyelan ve kaya düşmesine karşı çalışma sürüyor

KARABÜK – Karabük’te karayollarında heyelan ve kaya düşmelerini önlemek için riskli bölgelerdeki yamaçlardaki kayalıkları temizleyen sanayici dağcıların özverili çalışması yürekleri ağza getiriyor.

Karayolları Bölge Müdürlüğü, Karabük-Yenice karayolunda heyelan ve kaya düşmelerinin en aza indirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Toprak kayması ve kaya düşmelerinin yaşandığı Suçatı Tüneli ilçesinde, yerden onlarca metre yükseklikteki kayalıklara ve yamaçlara tırmanan, kayalara ve yokuşlara tırmanan ve tutundukları halatlarla dik yokuşlarda kaya temizliği yapan endüstriyel dağcılar drone ile görüntülendi. en yaygın

Yoğun mesai saatlerinde çalışma azmiyle gönülleri ağızlara getiren dağcılar, temiz çalışmalarının ardından çelik ağlar örerek tehlikelere karşı önlem alıyor.

Endüstriyel dağcı Sinan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 14 kişilik profesyonel dağcı grubuyla birlikte yamaçlardaki atıl kayalık kesimleri denetimli bir şekilde temizlediğini söyledi.

Kayaları sabitledikten sonra yüksek kapasiteli çelik halka tel döşeyeceklerini anlatan Arslan, “Kayaları onaracağız ve üzerine taş gelmeyecek” dedi.

Yerine yerleştirilen kaya modüllerinin gevşek kısımlarını atmakta zorlandıklarını belirten Arslan, çalışmaların yaklaşık 1 ay süreceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu