Haber

Şanlıurfa’da toplu oy kullanma iddiası üzerine çatışma çıktı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci oylamasında toplu oy kullanıldığı iddiasıyla çatışma çıktı. Çıkan arbedede CHP eski İstanbul Milletvekili Ali Şeker darbe aldı, telefonu kırıldı.

Akçakale ilçesine bağlı Yazlıca Mahallesi’nde okula giden Şanlıurfa Barosu avukatlarından Ronayi Paydaş, toplu oylamayı engellemeye çalışırken sular altında kaldıklarını iddia etti. Paydaş, arbede görüntülerini sosyal medya hesabından “Can güvenliğimiz olmadığı için köyden ayrılıyoruz” notuyla paylaştı. Manzaralar arasında çıkan çatışmada, sular altında kalan avukata bir kişinin, “Buraya kimsenin girmeye yetkisi yok. Hukukçu değilsen Allah’tan giremezsin” dediği duyuldu.

Şanlıurfa’da bulunan eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Karaali Mahallesi’nde kadınların yerine kadınların oy kullandığını öne sürerek duruma karşı çıktı. Bunun üzerine sandık başında Şeker ve gözlemciler tarafından darp edildiğini, arbede sırasında telefonunun kırıldığını söyledi. CHP’li Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Karalı köyünde görev yapıyor ve ilk tur oyların tamamı kullanılmış ve tek aday kendisi. Sizin tarafınızdan darp edildi. Kadınlar yerine oy kullanmak için usulsüzlüklere itiraz ettiği için görgü tanığı telefonu bozuldu.Köyde jandarma var ama sayı yeterli değil.Buradan yetkilileri uyarıyoruz.Sandık güvenliğini sağlayın,sağlayın. Görevdeki arkadaşlarımızın ve gözlemcilerin can güvenliği. Kanuna aykırı emir, talimat, talep ve uygulamalara karşı görevinizi yerine getirdiniz” paylaşımında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu