Haber

Sırrı Süreyya Önder milletvekili adayı oldu

ANKARA – Yüksek Seçim Kurulu takvimine göre siyasi partilerin aday listelerini sunmaları için son tarih 9 Nisan. Aday belirleme çalışmalarının devam ettiği Yeşil Sol Parti’de kamuoyunun yakından tanıdığı bazı isimlerin listede yer alması bekleniyor.

ADAYLIK BAŞVURUSU İKİYE KATLANDI

Yeşil Sol Parti’ye milletvekili aday başvurularında bir önceki seçime göre dikkat çekici bir artış yaşandı. Halkların Demokratik Partisi 2018 seçimlerinde 1.400 adaylık başvurusu alırken, Halkların Demokratik Partisi’nin 14 Mayıs seçimleri için listelerinden seçilecek olan Yeşil Sol Parti’ye 2.783 adaylık başvurusu yapıldı.

SİRRİ SÜREYYA İSTANBUL BAŞKAN ADAYI

Aday adaylarının başvurularını incelemek üzere kurulan mutabakat kurulu, illerde yapılan olağan sandık sonuçlarına göre listeyi kesinleştiriyor. Bu çalışmalar devam ederken bir yandan da aday olmak için bazı isimlerle görüşmeler yapılıyor. Bu isimlerden biri de daha önce BDP ve HDP milletvekili olarak görev yapmış yönetmen ve senarist Sırrı Süreyya Lider. İnceleme sürecinde İmralı’daki müzakereleri yürüten heyette yer alan Önder’in Yeşiller ve Sol Parti’nin adaylık teklifini kabul ettiği ve İstanbul’dan milletvekili adayı olacağı öğrenildi.

tatvan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu