Teknoloji

Steam’de Yeni Dönem: Oyunların Son 30 Günün En Düşük Fiyatlarını Gösteriyor

İndirim döneminde indirim öncesi ‘bindirme’ yapanlara Steam’den kötü bir haber var. Steam, Avrupa Birliği yasalarına uygun olarak bazı ülkelerde son 30 günün en düşük oyun fiyatlarını göstermeye başladı.

Dünyanın her yerinden oyuncular, Steam’in devasa indirim dönemlerini dört gözle bekliyor.

Oyuncuların yüzde 90’a varan indirimlerle kitaplıklarını doldurduğu bu indirim dönemleri adeta bir bayram havasında geçiyor. Öyle ki neredeyse bir klasik haline gelen bu büyük indirim dönemlerinin ilk saatlerinde platform kesinlikle çöküyor.

Ancak fırsatçılar burada da eksik değil.

Hele zamanı gelince bazı fırsatçılar kendini gösterir. Steam, önce oyunlarını arttırıp ardından büyük indirimler yapanlara karşı farklı caydırıcı politikalara sahip olsa da platform bir yenisine daha imza atıyor.

Steam artık mağaza sayfasında bir oyunun son 30 gündeki en düşük fiyatını gösterecek.

Avrupa Birliği’nin tüketiciyi koruma yasaları çerçevesinde böyle bir hamle yapan Steam, artık oyunların fiyat değişimlerine de sayfalarında yer verecek. Bu özellik, geçtiğimiz Temmuz ayında yürürlüğe giren yasayı çıkaran Avrupa ülkelerinde kullanılabilecek. Kısacası bu kullanışlı özellik ülkemizde olmayacak.

Ancak bu, durumun değişmeyeceği anlamına gelmez.

Bu kullanışlı ve kullanıcı dostu özellik şu anda yalnızca bazı Avrupa ülkelerinde mevcut olsa da, Steam elbette diğer bölgeler için de kullanılabilir hale getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu