İş

Ulaştırma Bakanlığı’nda devir teslim! Abdulkadir Uraloğlu, Karaismailoğlu’ndan görevi devraldı

Önceki gün Çankaya Köşkü’nde basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kabinedeki bakanların isimlerini tek tek açıkladı. Erdoğan’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atadığı Abdulkadir Uraloğlu, bugün bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreninde görevi Adil Karaismailoğlu’ndan devraldı.

KARAİSMAİLOĞLU: GLOBAL PROJELERİ ÜLKEMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ

Törende bulunan Adil Karaismailoğlu, “Yeni yatırımlar, yeni planlar, ülkemizin planlanan işlerin tamamlanması için 7/24 yoğun bir çalışma yaptık, yerli ve milli mühendislikle yapmak bizim için onurlu bir işti. Açtığımız projelerin isimlerini saymaya çalışsak saatler alır Global projeleri bitirip ülkemizin hizmetine sunduk.

“YATIRIMLARLA BİRLİKTE LİDER ÜLKELERDEN BİRİ OLACAKTIR”

Ülkemizin kalkınması ve büyümesine yönelik projelerle istihdama, üretime, sanayiye, teknolojiye, tarıma ve hayvancılığa büyük katkılar sağladık. Bu yatırımlarla Türkiye lider ülkelerden biri olacak. Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yıldır doğru zamanda gerçek yatırımlar yaparak ülkenin önünü açmıştır. Bugün 26 milyon araç trafikte giderken trafik sıkışıklığının hiç konuşulmaması, trafik kazalarının yüzde 82 oranında azalması romanlara konu olacak büyük bir sorun. Cumhurbaşkanımızın ve güçlü ekiplerin vizyonuyla olan da budur. Türkiye büyük bir başarıya imza attı. Bundan sonra ülkemiz bu yatırımlar ve önüne konulacak çalışmalarla dünyanın lider ülkesi olacaktır. Fizibiliteye uygun projelerle kamu-özel sektör işbirliklerini yaparken, ülkemizin dört bir yanında kamu bütçesinde birebir yaparak ülkemizin hizmetine sunan bir bakanlık haline geldik.

“PEK ÇOK BÜYÜK MÜHENDİSLİK HİKAYESİ YAZILDI”

Pandemi ile başladık, ardından sel, sarsıntı, afetler geldi ve Abdülkadir Bey ile birlikte dostluk kurduk. Bu tür zorluklarda hiçbir yatırımdan haber alamadık, çok daha hızlandırdık. Harika mühendislik hikayeleri yazıldı. Aralarında ismimizin olması büyük bir onur. Son depremle birlikte Türkiye’nin ve dünyanın en büyük felaketiyle mücadele ederken, projelere ara vermeden devam etmek bizim için bir onurdur. 17 yıldır tamamlanmayan Bolu Dağı Tüneli’nden 5 yılda tamamlanan Zigana Tüneli kolay bir iş değil.

YENİ BAKAN URALOĞLU: AYDIN-DENİZLİ OTOYOLUNU BİTİRECEĞİZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Sayın Bakanım, değerli katılımcılar, değerli basın mensupları, zamanında teslim törenimize hoş geldiniz. Öncelikle yeni Bakanlar Kurulumuz’u tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımızın yeni devri.Biz onun gıpta ile baktığı projeleri hayata geçirdik.Karayollarına baktığımızda inanarak hizmet ettik.Ülkemizi sadece bölünmüş yollarla planlamadık, köprüler,otoyollar yaptık. bu projeleri devam ettireceğiz Aydın-Denizli otoyolunu bitireceğiz Başakşehir-Nakkaş otoyolunu yakından takip ederek gerçekleştireceğiz.

“HALKALI-HAVALİMANI METROSUNU YAKIN TAKİP EDECEĞİZ”

Özellikle tarttığımız demiryollarına aynı yükü vererek onları takip edeceğiz. Değerli projelerden bahsedecek olursak Ankara-İzmir hızlı tren sınırını, Bursa’nın hızlı tren bağlantısını, Halkalı-Havalimanı metrosunu, Kazlıçeşme-Sirkeci tren hattını takip edeceğiz. Dünya denizcilik sektöründen daha fazla pay almak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yüzyıl Türkiye’sinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinesinde Ulaştırma Bakanı olmanın kıvancını yaşıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu