Haber

Türkiye Motosurf Şampiyonası sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde ülkemizde ilk kez düzenlenen Türkiye Motosurf Şampiyonası’nın 1. ayak yarışları sona erdi.

Türkiye Motosurf Şampiyonası sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporun örnek şehri Kocaeli’de ulusal ve uluslararası birçok branşta spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda ülkemizde giderek yaygınlaşan jetsurf sporunda bir ilk olma özelliğini taşıyan ve 4 ayaktan oluşan Türkiye Motosurf Şampiyonası’nın ilk ayağını Büyükşehir düzenledi. 4 çekişmeli yarış sonucunda Murat Yorgancılar birinci, İsmail Kaptanoğlu ikinci, Deniz Özkardeş üçüncü oldu.

SPORCU AİLELERİ VE VATANDAŞLAR İZLEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde ülkemizde ilk kez düzenlenen çekişmeli yarışlarda jetsurftan düşen sporcular oldu. Parkurdaki görevliler diğer sporcuları uyardı, kaza olmaması için sarı bayrak çekti ve düşen sporculara yardım etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, Büyükşehir Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, sporcu aileleri ve çok sayıda vatandaş Sekapark Uçurtma Zirvesi kıyısında yapılan yarışları ilgiyle izledi.

“KÖRFEZ SU SPORLARININ MERKEZİ OLACAK”

Ödül töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek sözlerine başladı. Aydınlık, “Güzel bir şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcuları ve ailelerini Sporun Başkenti Kocaeli’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Başkanımızın hayali körfezi su sporları merkezi haline getirmek ve Körfez’e bakıldığında yelkenli, kürek yarışları, motosurf ve flyboard uygulamalarını görmekti. Bu hayale ve söze her yıl bir adım daha yaklaşıyoruz.” Türkiye’nin çeşitli illerinden gelip şampiyonaya katılan sporculara teşekkür eden Aydınlık, önümüzdeki yıl karşı kıyıya su sporlarının hayat bulduğu bir merkez kurulacağını söyledi.

TİCARİ MÜCADELE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada, su sporlarının merkezi olma yolunda adımların atıldığı Körfez’in sularında sporcular efor sarf etti. Yarışların dünya şampiyonası standartlarında olması amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen şampiyonanın ilk ayağında 9 sporcu mücadele etti ve 9 sporcu tescillendi. Öte yandan, Cumartesi günü antrenman ve sıralama turlarının gerçekleştirildiği Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 3-4 Haziran tarihlerini kapsayan 1. ayak yarışları, son gün Sekapark Kite Summit tarafından hazırlanan parkurda gerçekleştirildi. . Yarışların tamamlanmasının ardından hakem heyeti toplandı ve dereceye giren sporculara protokol tarafından ödül töreni ile kupaları verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu