Ekonomi

Veeva Systems fiyat hedefi Baird tarafından 255 dolara yükseltildi

Baird analistleri, ilaç ve yaşam bilimleri endüstrisi uygulamalarına odaklanan bir bulut bilişim şirketi olan Veeva Systems (NYSE:VEEV) için fiyat hedeflerini bir önceki hedef olan 251 dolardan 255 dolara yükseltti. Firma ayrıca şirketin hisseleri için Outperform notunu da teyit etti.

Baird analistleri Veeva Systems’in Nisan ayında sona eren 2025 mali yılının ilk çeyreğinde fatura ve gelirlerinde mütevazı bir artış kaydedeceğine inandıklarını ifade etti. Bu büyümenin büyük olasılıkla şirketin Ticari Çözümler segmentinden gelen katkılardan kaynaklanacağını tahmin ediyorlar. Ayrıca, Veeva Systems’in Ocak ayında sona erecek olan 2025 mali yılının tamamı için beklentilerini korumasını bekliyorlar.

Güncelleme, Nisan ayında Veeva’nın Mali İşler Direktörü’nün ayrılmasıyla ilgili duyurunun ardından yatırımcıların temkinli davrandığı ve faturalama rehberliğinde net bir yineleme eksikliğinin algılandığı bir zamanda geldi. Analistler, son gelişmelerin şirketin hisse senedi performansını olumlu etkileyebileceğini öne sürüyor.

Baird analistleri, şirketin üç aylık güncellemesini beklerken, 2025 mali yılının ikinci yarısı için yatırım görünümünü etkileyebilecek çeşitli faktörleri değerlendirmek istiyor. Bu faktörler arasında ilaç sektöründeki duyarlılık, geri dönen veya artan harcama alanları ve Veeva’nın Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) çözümlerindeki gelişmeler yer alıyor.

Baird’in analistleri, Veeva Systems’i kapsama alanları içinde en iyi fikir olarak gördüklerini yineleyerek yorumlarını tamamladılar ve şirketin performansına ve pazar konumuna olan güvenin devam ettiğine işaret ettiler.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu