Teknoloji

Windows’a Bir Rakip Daha Geliyor: Huawei HarmonyOS’un PC’lere Ne Zaman Geleceği Açıklandı

Tahmin edebileceğiniz gibi marka, ABD ile Çin hükümeti arasındaki ticaret savaşında boşa gitti Huawei öyleydi. Birkaç yıl önce akıllı telefon dünyasının bir numarası haline gelen şirket, Google Hizmetlerini kullanamayınca kendi işletim sistemini yayınlamak zorunda kaldı. HarmonyOSHuawei markalı akıllı telefon ve tablet olarak tabir edilen işletim sistemi bir süreliğine kullanılabiliyor.

Ancak son gelen haber HarmonyOS’un yakında geleceği yönünde. daha fazla cihazda kullanılabilir bu ortaya çıkarıyor. Huawei’nin eski üst düzey yöneticileri arasında yer alan Wang Chenglu tarafından yapılan açıklama, HarmonyOS’un yakın zamanda bilgisayarlara geleceğini ortaya koydu. Bu da yakın gelecekte Windows’a zorlu bir rakibin geleceğini gösteriyor.

HarmonyOS 2024’te PC’lerde kullanılacak!

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da Chenglu’ya şu soru soruldu: ” HarmonyOS gelecek yıl PC’lerde mevcut olacak mı?“. Huawei yöneticisi bu soruyu çok net bir şekilde yanıtladı ve şunları söyledi: ” Evet” yanıtını verdi. Bu yanıt, HarmonyOS’un PC’lere geleceğini ortaya çıkardı. Wang Chenglu, geçen yıla kadar Huawei’deydi. yazılım grubunun bir numarası Diyelim ki öyle. Yani HarmonyOS’tan bahseden isim sıradan bir Huawei yöneticisi değil.

HarmonyOS’un PC’lerdeki geleceği sağlamlaşmış olsa da, hala Biz bilmiyoruz çok şey var. Öyle ki sistemin ihtiyaçları, bu işletim sisteminin ihtiyaç duyacağı belli değil. Ayrıca işletim sisteminin PC’lere 2024 yılının hangi döneminde ulaşacağı da bilinmiyor. Mevcut Huawei bilgisayarların Windows kullanmaya devam edip etmeyeceği veya bir güncelleme ile HarmonyOS’a mı dönüşeceği. emin değil.

HarmonyOS aslında zaten PC’lerde çalıştırılıyordu!

Bağımsız geliştiriciler Huawei’nin yeni işletim sistemini PC’lerde başlattı çoktan kaçtılar . Bu içerikte; Intel Core i5-8265U işlemci kullanan bir dizüstü bilgisayar, HarmonyOS işletim sistemini çalıştırıyordu. Alternatif olarak HarmonyOS’lu Intel tabanlı dizüstü bilgisayarda Uyumsuzluk sorunu yok . Bilgisayarın tüm donanımları işletim sistemine entegre edilebilmektedir.

Bu gelişmenin değerli olduğunu söylemek mümkün. Bir takım işletim sistemi dalları kesinlikle Microsoft değildir ancak Windows yalnızca bazı kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. çünkü alternatif yok kullanılıyor. Eğer HarmonyOS bilgisayarlarda iyi bir performans sunabilirse Windows’a zorlu bir rakip olabilir. En azından ne olacağını görmek için. 2024’e kadarbeklemek zorunda kalacak.

HP dizüstü bilgisayarda HarmonyOS çalıştıran resim:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu