Teknoloji

Zorbalık Yapan Oyuncular Vazgeçiyor, Resident Evil 4 Star Hesabını Siliyor

Toksik davranışlar sadece oyunlarda değil, ne yazık ki oyun dünyasının her yerinde var. Yayınlanmasıyla oyun dünyasını sallayan Resident Evil 4’ün yıldızı, oyuncuların sağlıksız davranışları nedeniyle hesabını silme noktasına geldi.

Oyunda Ada Wong ile de sönümleniyorduk.

Dizinin en ikonik karakterlerinden biri olan Ada Wong da hayranların gözdesi. Ama ne yazık ki bu aşk bazı oyuncuların kanadında çok zehirli bir tavra dönüştü.

Resident Evil 4 Remake’de Ada Wong’u seslendiren Lily Gao’nun başı mütevazi oyuncularla dertte.

2005 yılında çıkan yepyeni oyunun yeniden çevriminde, Lily Gao’nun seslendirdiği karakter aslında hiç sırıtmıyor ancak bazı oyuncuların kafası bu durumla meşgul gibi görünüyor. Ses sanatçısının değişmesi nedense bu oyuncuları fazlasıyla tetikledi.

Oyunun çıkışından sonra sanatçı o kadar çok yorum aldı ki, Gao analizi hesabındaki tüm gönderilerin kaldırıldığını tespit etti.

Çünkü sanatçının paylaşımlarının altına yapılan yorumların bir kısmı haddini aştı. Sadece Gao’nun performansını beğenmediklerini belirten, ona hakaret eden ve hatta ölmesini dileyen yorumlar varken böyle bir karar vermesi şaşırtıcı değil. Genel yorumlar, Ada’nın her zamanki sesinden uzak, ruhsuz ve baştan çıkarıcı olmayan bir şekilde konuştuğu yönündeydi.

Ancak bu fanatik oyuncular için bazı “kötü” haberlerimiz var.

Oyundaki tüm olayları Ada Wong’un gözünden gördüğümüz ve kontrol ettiğimiz Ayrı Yollar genişleme paketi henüz resmi olarak duyurulmamış olsa da muhtemelen önümüzdeki günlerde karşımıza çıkacak. Bazı veri madencileri, RE4 dosyaları arasında ek paketin kodlarına ulaştı. Kısacası Ada Wong hakkında daha çok şey duyacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu