Teknoloji

MrBeast Kendi Adını Taşıyan Sanal Burger Restoranıyla Karşı Karşıya: Şirket 100 Milyon Dolarlık Tazminat Talep Etti!

MrBeast lakaplı ünlü Youtube yıldızı Jimmy Donaldsongeçen hafta onun adını taşıyan Bay Canavar Burgerhakkında kullanıcılardan şikayetlerden sonra, markanın arkasındaki şirkete dava açtı. MrBeast Burger, tıpkı Yemeksepeti gibi hazır burgerleri uygulama üzerinden sunuyor. hayali bir mutfak girişimi.

MrBeast bu sanal burger restoranını ilk olarak 2020’de açtı. MrBeast Burger’s, Kuzey AmerikaVe Avrupa 300 pozisyonda satılmaktadır. Donaldson geçen hafta şikayetler üzerine şirkete dava açtıktan sonra, Sanal Yemek Konseptlerişimdi MrBeast aleyhine dava açtı.

MrBeast’e 100 milyon dolarlık dava

Ghost Kitchen konsepti ile 2020 yılında Virtual Dining Concepts ile sanal restoran ortaklığı kuran MrBeast, kendi adını taşıyan burgerler satıyordu. Ancak son zamanlarda kullanıcılardan burgerler hakkında oldukça fazla olumsuz geri bildirim var. eleştirigelmeye başladı.

Müşterilerden gelen şikayetleri telafi eden MrBeast, VDC’ye söyledi terfiVe promosyon faaliyetleri dahil olmak üzere sözleşmeden doğan sorumluluklaruymadığı için dava edildi.

Dava açıldıktan bir hafta sonra MrBeast Burger’in tedarik ve teslimatını üstlenen Virtual Dining Concepts (VDC), söylentileri yalanladı.

VDC, Donaldson’ın eylemleri” büyük mali kayıpÜnlü Youtuber’dan bunun sebep olduğunu ve burger restoranının prestijinin zedelendiğini söyledi. 100 milyon dolar tazminat talep etti.

Öte yandan VDC, Donaldson’ın MrBeast Burger markasının değerli olduğunu bildiğini ve Kasım 2022, Şubat 2023 ve Haziran 2023’te daha avantajlı bir sözleşme için pazarlık yapmak için başka bir girişimde bulunduğunu ancak bu girişimlerin başarısız olduğunu savundu. Davada, Donaldson’ın ticari markası aşağılayıcıde söylenmiştir.

cankaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu